Windows 10’da kamera bulunamıyor sorunu

Ana SayfaBilgisayar

Windows 10’da kamera bulunamıyor sorunu

Sene 2020 oldu artık şu windows 7'yi bırak diyenler üzerine bir çılgınlık yapıp windows 10'a geçelim dedik ve windows 10 kurulum sonrası tüm adobe ve

Flutter Kurulumu
Bilgisayar Ekran Kalemi – Epic Pen
Site Script Kontrol Sitesi

Sene 2020 oldu artık şu windows 7’yi bırak diyenler üzerine bir çılgınlık yapıp windows 10’a geçelim dedik ve windows 10 kurulum sonrası tüm adobe ve diğer grafik uygulamalarımızı 2020ye uyumlu hale getirdik ve birkaç sıkıntı sonrası işimize devam edelim derken derede boğulduk.
Bilindiği üzere EBA ders platformu üzerinden canlı ders vermek için sandıktan eski webcami bulduk taktık dersi bekliyoruz ama ne bir türlü kamera görünmedi ve biz dersi ekran görüntüsü ile tamamladık ama tabiki işin peşini bırakmadık ve sorunumuzun çözümünü driver, güncelleme falan ile aradıktan sonra baktık olmuyor bu iş illaki access yani güvenlik izinleri kullanma izinlerine geldi ve tahminimiz doğru çıktı.
Windows 7’de tak, driver yükle çalıştır olayı windews 10’da biraz güvenlik izinleri ile arttırılmış olduğunu gördük ve izinlerimizi ayarladık.
Şimdi bu izinleri nereden ve nasıl değiştireceğimizi resimlerle anlatacağız.

Öncelikle başlat sekmesinden “Ayarlar” seçeneğine geliyoruz ve yukarıdaki görseldeki gibi “Gizlilik” sekmesine geliyoruz.

Gizlilik ayarlarında “Kamera” kısmında yukarıdaki özelliklerin ikisini de “Açık” konuma getirerek kameralarımızın çalışmasını sağladık.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0