Grafik Tasarımcılar İçin Resim Siteleri

Ana SayfaGrafik

Grafik Tasarımcılar İçin Resim Siteleri

Grafik tasarımcılar gün içinde çok fazla görsel aramaktadır. İnternet ortamında milyonlarca görsel içinde en kalite ve en kullanabilir görseli bulmak

Adobe İndesign Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?

Grafik tasarımcılar gün içinde çok fazla görsel aramaktadır. İnternet ortamında milyonlarca görsel içinde en kalite ve en kullanabilir görseli bulmak zor olabilmektedir. Bu yazıda sizlere birçok grafik tasarımcının yararlandığı resim sitelerini listeleyeceğim. İster fotoğraf ister vektörel görseller olsun bunlara ücretli ya da ücretsiz nereden ulaşabileceğimizi bu sayfada toplayacağım.

ÜCRETSİZ FOTOĞRAF SİTELERİ

1 – Pixabay: Benimde fotoğraf makinem ile çektiğim resimleri yüklediğim kaliteli bir resim sitesi. Pixabay sitesinde fotoğraf harici vektörel görsellerde bulunsa da daha çok farklı tarzda fotoğraflar için kullanmaktayım.

2 – Behance: Grafik tasarım ile uzaktan yakından ilgilenen herkes behanceyi duymuştur. Amatör ve profesyonel birçok kişinin fotoğraflarını portfolyo olarak kullandığı behance sitesi Türkçe desteği ve çok sayıda Türk kullanıcının olduğu kaliteli sitelerden biridir.

3 – Freepik: Ücretli ve ücretsiz seçenekleri olan freepik son zamanlarda birçok kişinin kullandığı zirve sitelerden biridir. Premium hesabı ile günde 100 premium görsel indirebileceğiniz sitede ücretsiz ürünlerde işinizi rahatlıkla görecek türdedir. Premium hesabım olan freepik sitesi olduğu için diğer sitelere pek bakmıyorum diyebilirim.

ÜCRETSİZ VEKTÖREL SİTELER

1 – Freepik: Fotoğraftan daha çok soru bankası, konu anlatımları gibi çalışmalarda çok fazla vektörel kullandığımız için vektörler için yok yok diyebileceğim bir site. Premium hesabım ile günlük 100 adet vektörel resim indirerek çok geniş bir arşive ulaştığım en iyi site diyebilirim.

2 – Vector.me : Freepikte bulamadığınız görselleri arayarak bulabileceğiniz yine kaliteli bir vektör indirme sitesidir.

3 – Vector4free: Çok fazla kullanmadığım ama aklımda kalan vektör, fotoğraf bulabileceğiniz sitelerden biridir.

ÜCRETSİZ LOGO SİTELERİ

1 – Seeklogo: Türk ve yabancı şirketlerin birçoğunun logosunun eps, cdr veya pdf olarak bulabileceğiniz en iyi site diyebilirim.

2 – Brand Of The World: Seeklogo kadar kullanmasam da bu logo sitesinde de Türk ve yabancı logoların vektörel içeriklerini bulabilirsiniz.

3 – BrandEPS: Birçok yabancı logoyu bulabileceğimiz bir logo ve ikon indirme sitesi

ÜCRETSİZ İCON SİTELERİ

Flaticon: Aklıma gelen ilk ve tek ikon sitesi diyebilirim. Tasarımların giderek sade ve basitleştiği tasarımlar için en sevdiğimiz görseller kuşkusuz ikonlardır ve bu sitede ikon adına aradığını her şey var diyebilirim.

ÜCRETSİZ WALLPAPER SİTELERİ

1 – WallpaperUP: Masaüstünde farklı ve güzel görüntü görmek isteyenler için güzel bir duvar kağıdı sitesi. Özellikle çok farklı tarzda arkaplan isteyenler için kullanılabilir.

2 – Unsplash: Son zamanlarda farkettiğim ve kaliteli ve güzel fotoları bulunan bir site gerçekten hoşuma gitti diyebilirim.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0