Google Site Kit Nedir?

Ana SayfaWeb Tasarım

Google Site Kit Nedir?

Dünyada herkesin internete giriş kapısı haline gelen google arama motoru kendini her yönden arama yönünden daha iyi hale getirmek için kendini gelişti

Ücretsiz Türkiye Geneli Deneme Sınavları
Yener Hoca Ders Çalışma Programı
Google ReCaptcha V2 Onay Kutusu Api Alma

Dünyada herkesin internete giriş kapısı haline gelen google arama motoru kendini her yönden arama yönünden daha iyi hale getirmek için kendini geliştiriyor. Web tasarım uzmanlarının en büyük derdi googleda ilk sıralarda ya da ilk sayfalarda çıkabilmek için yapılan çalışmalardır. Bu sebeple web tasarımcıların hepsi google hizmetleri ve özelliklerini iyi bilmektedir. Bu sebeple google hizmetlerinin bir yenisini daha sizlere açıklayacağım.

Bu web sitesi gibi dünyada çok kullanılan cms altyapısı olan wordpressin en büyük artısı google arama motorunda hızlı indekslenmesi ve daha üst sıralarda bulunmasıdır. Ayrıca wordpressin basit ve pratik kullanımı dünyadaki kullanım sayısını artırmıştır. Bu sebeple google wordpress kullanıcıları için hizmetlerine senkronize olan google site kit uygulamasını geliştirmiştir. Peki bu google site kit ne yapar bunları görelim.

Öncelikle bir google hesabınız var ve bu google hesabınıza wordpress olan kişisel blogunuzu bağlayarak birkaç servise hızlı bir şekilde bağlayabilmekte ve siteniz üzerindeki panelden bu hizmetleri görebiliyorsunuz. Bu hizmetlerin açıklamalarını aşağıda vereceğim.

Adsense

Google reklam hizmeti olan adsense ile kişisel sayfanızda google reklamlarınızı yayınlayarak siteniz üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Google site kit ile bu hizmeti siteniz ile senkronize ederek günlük ve toplam gelirinizi site üzerinden görebiliyorsunuz.

Analytics

Bu hizmet birçok web uzmanı tarafından site hiti ile ilgili detaylı bilgi edinmek için kullanılır. Örneğin sitenizde belirli tarihlerde hangi sayfaya en çok girildi. Bu sayfaya hangi web sitesi üzerinden gelindi ya da bu sayfaya hangi ilden giriş yapıldı gibi birçok detayı kullanabilirsiniz. Google site kit bu hizmeti de sitenize direk senkronize ederek bu bilgileri de artık wordpress sitenizden görebiliyorsunuz.

PageSpeed Insights

Bu hizmet site hız performansını test edebilmemize olanak sağlar. Peki site hızı neden önemlidir dersek çok fazla mobil kullanıcısı olduğu için sitenizi bu kullanıcılara optimize etmek zorunlu hale gelmiştir. Google site kit ile pagespeed eklentisi ile site performansı ile ilgili bilgileri de görebilirsiniz.

Evet google hizmetlerinden en çok kullanılan üç tanesini google site kit ile sitenize senkronize ederek daha etkili bir web yönetim hizmeti alabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0