Sıkıştırılmış CSS Dosyasını Düzenleme

Ana SayfaWeb Tasarım

Sıkıştırılmış CSS Dosyasını Düzenleme

Bugün bir web tema yaparken sıkıştırılmış css dosyası üzerinde düzenlemenin çok zor yapıldığını hatta kullandığım uzaktan düzenleme programının takıld

Google ReCaptcha V2 Onay Kutusu Api Alma
Ücretsiz Türkiye Geneli Deneme Sınavları
Yener Hoca Ders Çalışma Programı

Bugün bir web tema yaparken sıkıştırılmış css dosyası üzerinde düzenlemenin çok zor yapıldığını hatta kullandığım uzaktan düzenleme programının takıldığını gördüm. Bu sebeple sıkıştırılmış tek satır haldeki css dosyasını düzenlemek için internet üzerinden basit ama kullanışlı bir sayfa buldum.

CSS Nedir?

CSS dosyası bir internet sitesi üzerindeki yazı, resim, alan gibi birçok objenin konumunu, büyüklüğünü veya rengini belirtmek için yapılmış görsel şablon dosyasıdır.

CSS Neden kullanılır?

Bir haber sitesi düşünün. Bu haber sitesinde binlerce başlık var ve siz bunun rengini değiştirmek istediğinizde tek tek düzenlemek yerine bunun için css üzerinden bir stil tanımlayarak sadece bir satır değişiklik ile tüm başlığı değiştirebilirsiniz.

CSS Nerelerde kullanılır?

CSS sadece web tasarımda kullanıldığı düşünülsede artık cep telefonu uygulamaları ve bilgisayar masaüstü yazılımlarında da kullanılmaktadır. Bu sebeple kodlama bilenlerin çoğu az da olsa CSS kodlamayı bilmek zorundadır. Tabiki sadece css uzmanı olan kişilerde büyük portal, sistem ve yazılımlarda çalışmaktadır.

Css ile ilgili bilgi verdikten sonra CSS Formatter sitesinden bahsedeyim. Bu sitede ister css dosyasını kopyalayıp yapıştırın istersenizde yükleyin sıkıştırılmış dosyayı düzenlenebilir hale getirmektedir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0