Affinity Design Programları

Affinity Design Grafik

Bu yazımızda güzel bir grafik yazılımları olan Affinity Design yazılımlarının artıları ve eksilerinden bahsedeceğiz. Grafik tasarım ile yakından uzaktan uğraşmış insanların pek duymadığı bir yazılımdır affinity. Adobe ürünleri kadar çeşidi olmasada temel olan fotoğraf, çizim ve yayıncılık yazılımları mevcuttur.

Elinizde son nesil işlemci ve bellekli bir bilgisayarınız var ise rahatlıkla kullanabilirsiniz bu konuda gayet iyi bir yazılım. Affinity bir diğer güzel tarafı lisans ücretinin kampanyalar ile beraber çok uygun bir fiyata gelmesidir. Eğer bir ajans, reklamcı ya da gazeteniz var ise lisansları gayet uygun fiyatta bu konuda da hoşuma gitti. Eğer işyeriniz var ve bu işi profesyonel şekilde yapıyor iseniz paranızın boşe gitmeyeceğiniz söyleyebiliriz.

Affinity için photoshop gibi affinity photo, illustraor alternatifi affinity design ve indesign alternatifi affinity publisher kullanılabiliriz. Bu programları adobe kullanan kişilerin hızlıca alışabileceğini söyleyebilirim çünkü çok fazla benzer yönleri var diyebiliriz.

Affinity sitesinde adobe ürünleri gibi fırçalar, araçlar, fontlar ve tasarımlar satın alarak işinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca affinity sitesinde ingilizce eğitimler de mevcut. Ama ne yazık ki Türkçe kaynak yok denecek kadar az. İngilizce bilgisi az olanların bile rahatça çözebileceği bir grafik yazılımıdır diyebilirim.

Affinity sektörde kullanırsak sıkıntı yaşarmıyız konusunda ben çok fazla sıkıntı olacağını inanmıyorum. Özellikle tasarımı hazırlayıp direk baskıya gönderecek çok fazla formatı bünyesinde taşıdığı için işini fazlası ile görecektir. Fakat çalışmaları direk affinity formatında kaydederek başkalarının açması için ideal değildir.

Affinity Professional Creative Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yine de affinity ile ilgili sorunuz var ise bana iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

 

İçeriği Oyla
Yener BERKTAŞ